Studia stacjonarne pierwszego stopnia w języku angielskim

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Finance

Szczegóły
Kod S1-FIN
Jednostka organizacyjna Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Kierunek studiów Finance
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia studia pierwszego stopnia
Profil studiów profil ogólnoakademicki
Języki wykładowe angielski
Limit miejsc 30
Czas trwania 6 semestrów
Wymagany dokument
  • Wymagane dokumenty do podjęcia studiów anglojęzycznych I stopnia
  Zadaj pytanie
Tura 1 (05.04.2024 00:00 – 18.07.2024 23:59)

Become a CFA® and apply now!

 

This is an elite and interdisciplinary program in English, which combines both general knowledge in the field of economics and management, as well as theoretical and practical knowledge in the field of finance. The program is offered both for international and Polish students.

Finance is accredited by CFA Institute® within University Affiliation Program.


 Rekrutacja na studia stacjonarne pierwszego stopnia prowadzone w języku angielskim

 

KIERUNEK:

Informacje podstawowe:

    • studia w zakresie: finansów i rynków finansowych
    • nazwa kierunku: Finance
    • studia: stacjonarne pierwszego stopnia o profilu ogólnoakademickim
    • dyscyplina wiodąca: ekonomia i finanse
    • studia prowadzone w języku angielskim

Szczegółowe informacje o kierunku i programie studiów.

 

ZASADY KWALIFIKACJI:

 Studia stacjonarne pierwszego stopnia na kierunku Finance trwają sześć semestrów.

Przyjęcia na studia prowadzone są na kierunek studiów. Wybór kierunku studiów dokonany podczas rekrutacji jest wiążący. 

 

Kwalifikacja prowadzona jest na podstawie wyników uzyskanych z dwóch przedmiotów kwalifikacyjnych*:

  • geografia, historia, fizyka, albo informatyka (Computer Science albo Information Technology in a Global Society – w przypadku matury International Baccalaureate i European Baccalaureate), a w przypadku kandydatów, którzy ukończyli szkołę średnią za granicą przedmioty ekonomiczne (np. finanse, rachunkowość, ekonomia, przedsiębiorczość i zarządzanie) – do wyboru przez kandydata, oraz
  • matematyka.

Szczegółowe zasady obliczania punktów rankingowych.

*Jeżeli kandydat nie posiada na świadectwie dojrzałości/świadectwie ukończenia szkoły średniej za granicą/ dyplomie matury IB/EB, certyfikacie egzaminu CT, EGE, ZNO żadnego z wymienionych przedmiotów, może być kwalifikowany na podstawie złożonego świadectwa dojrzałości, jeżeli na kierunku, o przyjęcie, na który ubiega się kandydat, nie została wyczerpana liczba miejsc.

Uczelnia zastrzega sobie prawo nieuruchomienia określonego kierunku studiów, jeżeli liczba kandydatów na ten kierunek jest mniejsza niż 20 osób.

Kandydatom na ten kierunek studiów składana jest propozycja ubiegania się o przyjęcie na inny kierunek prowadzony w języku angielskim, a w wypadku braku zainteresowania – jest zwracana opłata za przeprowadzenie rekrutacji (opłata rekrutacyjna).

 

ETAPY REKRUTACJI:

 

  • W pierwszym etapie rekrutacji kandydaci składają zgłoszenia online. W formularzu wpisywane są dane osobowe oraz dane rekrutacyjne. Elektroniczne zgłoszenie jest obowiązkowym elementem postępowania rekrutacyjnego. W pierwszym etapie rekrutacji kandydaci uiszczają również opłatę rekrutacyjną.

Po upłynięciu terminu zgłoszeń Kierunkowe Komisje Rekrutacyjne ogłaszają listy rankingowe oraz limity punktów wyznaczające grupy kandydatów zakwalifikowanych do składania dokumentów. 

  • W drugim etapie rekrutacji kandydaci składają wymagane dokumenty. Jeżeli dokumentacja złożona przez kandydata jest kompletna, kandydat taki przyjmowany jest na studia.

 

Dla kandydatów, którzy:
  • zdawali egzamin maturalny (dokument rekrutacyjny "nowa matura", egzamin zdawany powszechnie od 2005 r. do teraz) - w postępowaniu rekrutacyjnym uwzględniane są punkty procentowe z części pisemnej (zewnętrznej) egzaminu maturalnego z wybranych przedmiotów wpisane na świadectwie dojrzałości,
  • zdawali egzamin w systemie International Baccalaureate (dokument rekrutacyjny "matura międzynarodowa") - w postępowaniu rekrutacyjnym uwzględniane są wyniki uzyskane na egzaminie IB z wybranych przedmiotów, wpisane na tymczasowym świadectwie matury IB i powtórzone na dyplomie IB,
  • ukończyli szkołę średnią za granicą (dokument rekrutacyjny "matura zagraniczna", nie dotyczy kandydatów z Białorusi i Ukrainy) - w postępowaniu rekrutacyjnym uwzględniane są wyniki z przedmiotów kwalifikacyjnych do UEP wpisane na dokumencie będącym podstawą przyjęcia na studia (dyplom/świadectwo ukończenia szkoły średniej za granicą, uprawniający/e do przyjęcia na studia w kraju jego wydania),
  • zdawali egzamin dojrzałości (dokument rekrutacyjny "stara matura"/"egzamin dojrzałości z elementami egzaminu maturalnego", egzamin zdawany powszechnie do 2004 r. a w niektórych typach szkół do 2005 r.) - w postępowaniu rekrutacyjnym uwzględniane są wyniki uzyskane na egzaminie dojrzałości z wybranych przedmiotów, wpisane na świadectwie dojrzałości; kandydaci, którzy poprawiali któryś z przedmiotów albo zdawali dodatkowy przedmiot w systemie egzaminu maturalnego mogą zadeklarować w formularzu wynik tego egzaminu.

Laureaci/finaliści wybranych olimpiad stopnia centralnego i konkursów ogólnopolskich, mogą skorzystać z dodatkowych uprawnień podczas rekrutacji na studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, w roku uzyskania świadectwa dojrzałości:
 
Dokumenty są przyjmowane wyłącznie od kandydatów z list rankingowych, zakwalifikowanych do drugiego etapu rekrutacji na podstawie zgłoszenia elektronicznego.
Kandydaci, którzy uzyskali liczbę punktów wystarczającą do przyjęcia na studia oraz złożyli wymagany komplet dokumentów, są przyjmowani na studia.
 
Kandydaci, którzy ukończyli szkołę średnią za granicą.
Kandydaci, którzy ukończyli szkołę średnią za granicą, składają w rekrutacji świadectwo ukończenia szkoły średniej za granicą/świadectwo dojrzałości opatrzone apostille wraz z tłumaczeniem na język polski lub angielski przez tłumacza przysięgłego. Jeżeli w dokumencie brak jest klauzuli, że dokument uprawnia do podjęcia dowolnych studiów wyższych w kraju wydania, należy albo złożyć dodatkowy dokument potwierdzający ten fakt, albo przeprowadzić nostryfikację dokumentu w Kuratorium Oświaty.
 
UWAGA!
Kandydaci z Białorusi i Ukrainy jako podstawę rekrutacji wybierają odpowiednio dokument: Białoruskie świadectwo ukończenia szkoły albo Ukraińskie świadectwo ukończenia szkoły. Kandydaci z Białorusi, którzy zdawali egzaminy CT/CE i mają ważne certyfikaty, oraz kandydaci z Ukrainy, którzy zdawali egzaminy ZNO/MNT, mogą w rekrutacji na studia pierwszego stopnia mieć uwzględnione wyniki tych egzaminów. W tym celu w zakładce "Wykształcenie", w części dotyczącej wykształcenia średniego, należy dodać odpowiedni dokument, poza dokumentem będącym podstawą rekrutacji.

 

TERMINY ELEKTRONICZNYCH ZGŁOSZEŃ:

Elektroniczna rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia prowadzone w języku angielskim rozpocznie się od 5 kwietnia 2024 r. 

Terminy zgłoszeń elektronicznych:

-  do 18 lipca 2024 r.

Termin uiszczania opłaty rekrutacyjnej (data wpływu na wyznaczony rachunek bankowy UEP)

              -  do 18 lipca 2024 r.

Ogłoszenie list rankingowych:

-  25 lipca 2024 r.

Termin przyjmowania dokumentów od kandydatów kwalifikujących się do przyjęcia na studia  do 8 sierpnia 2024 r.

Wyniki - 13 sierpnia 2024 r.  (późnym popołudniem).  

 

OPŁATY:

Opłata rekrutacyjna za jedno zgłoszenie w 2024 r. wynosi 85 zł.

Dane do przelewów są widoczne w zakładce "Płatności".

Warunkiem dopuszczenia do postępowania rekrutacyjnego na danym kierunku studiów jest wniesienie przez kandydata opłaty za przeprowadzenie rekrutacji na studia. Zgłoszenia na poszczególne kierunki studiów rozpatrywane są odrębnie, w związku z tym kandydaci, którzy chcą ubiegać się o przyjęcie na więcej niż jeden kierunek studiów, powinni do każdego swojego zgłoszenia uiścić odrębną opłatę rekrutacyjną. 
Zgłoszenia bez opłaty rekrutacyjnej nie są rozpatrywane.

 

Termin uiszczenia opłaty rekrutacyjnej to termin, w którym opłata powinna wpłynąć na wyznaczony rachunek bankowy.

UWAGA! Uczelnia nie zwraca opłaty za przeprowadzenie rekrutacji na studia.

 

 

Instrukcja zakładania konta w systemie IRK i składania zgłoszeń na studia:

Instrukcja dostępna jest tutaj

 

 

KONTAKT:

 

Dział Współpracy z Zagranicą

Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Al. Niepodległości 10, pokój 120

61-875 Poznań

 

Tel. +48 61 856 93 05

E-mail: bachelor@ue.poznan.pl

 

 

 

KOMUNIKATY KIERUNKOWYCH KOMISJI REKRUTACYJNYCH: 

Brak komunikatów 

 

INFORMACJE DODATKOWE:

Informacja o limitach punktów rankingowych z lat ubiegłych

Domy studenckie (akademiki)

Informacja o sprawach socjalnych i stypendialnych

Informacja o programie Erasmus +

Regulaminy

Polityka zwrotów

 

PRZEPISY SZCZEGÓŁOWE:

Warunki i tryb rekrutacji na I rok studiów stacjonarnych pierwszego stopnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w roku akademickim 2024/2025 określone są w Uchwale nr 42 (2022/2023) Senatu UEP z dnia 30 czerwca 2023 r.

Uchwała nr 42 (2022/2023) Senatu UEP

Załącznik nr 1 do Uchwały nr 42 (2022/2023)

Załącznik nr 2 do Uchwały nr 42 (2022/2023)

 

Informacje w sprawie wysokości opłat dla osób rozpoczynających studia w roku akademickim 2024/2025: 

- opłaty administracyjne, w tym za legitymację studencką,

- opłaty za studia, w tym czesne dla cudzoziemców.