Studia podyplomowe 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Audyt bezpieczeństwa systemów informacyjnych

Szczegóły
Kod P-ABI_R
Jednostka organizacyjna Centrum Edukacji Menedżerskiej
Kierunek studiów Audyt bezpieczeństwa systemów informacyjnych
Forma studiów tryb online
Poziom kształcenia studia podyplomowe
Języki wykładowe polski
Czas trwania październik 2024 - wrzesień 2025
Wymagany dokument
  • wykształcenie wyższe
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (29.05.2024 15:55 – 11.11.2024 23:59)

OPIS STUDIÓW

Studia organizowane we współpracy z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej oraz TÜV NORD Polska.

           

Celem studiów jest przekazanie uczestnikom wiedzy i nabycie przez nich umiejętności przeprowadzania audytu w zakresie dokumentowania, wdrażania i doskonalenia systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji w organizacji (w szczególności przeprowadzania audytów wewnętrznych i zewnętrznych) według międzynarodowych standardów.

Wiedza i umiejętności zdobyte w ramach studiów pozwolą absolwentom na samodzielne zbadanie, czy wdrożony proces zarządzania ryzykiem w obszarze bezpieczeństwa systemów informacyjnych jest dostosowany do potencjalnych zagrożeń oraz czy zapewnia wystarczającą ochronę aktywów i informacji. Absolwent studiów nabędzie także umiejętności dokonania oceny efektywności i skuteczności systemu kontroli całej infrastruktury informatycznej, zgodnie z przyjętymi standardami i kryteriami.

Kierunek prowadzony jest we współpracy z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej oraz TÜV NORD Polska. Kadrę dydaktyczną stanowią eksperci, dzielący się podczas zajęć swoim doświadczeniem oraz audytorzy TÜV NORD Polska.

 

Studia przeznaczone są dla osób zajmujących się problematyką audytu bezpieczeństwa systemów informacyjnych, osób odpowiedzialnych za zaplanowanie oraz przeprowadzanie audytów systemów informacyjnych w organizacji – audytorów wewnętrznych, kontrolerów wewnętrznych, informatyków, osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informacyjne organizacji. Odbiorcami studiów mogą być również osoby planujące w przyszłości przeprowadzać audyty bezpieczeństwa systemów informacyjnych w instytucjach sektora publicznego lub prywatnego zgodnie wymaganiami ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Ukończenia studiów podyplomowych umożliwia, przy posiadaniu wymaganego doświadczenia, nabycie uprawnień do przeprowadzania audytów bezpieczeństwa systemów informacyjnych operatorów usług kluczowych, o których mowa w art. 15 ust 2 pkt 2) lit. c) ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

PROGRAM STUDIÓW

 

Studia podyplomowe organizowane we współpracy z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej

Program:

1. Standardy wykonywania audytu bezpieczeństwa systemów informacyjnych 16h
2. Planowanie długoterminowe audytu bezpieczeństwa systemów informacyjnych 8h
3. Prawne aspekty bezpieczeństwa informacji 16h
4. Standardy zarządzania procesami IT 8h
5. Zarządzanie i obsługa incydentów bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa 16h
6. Zarządzanie ryzykiem systemów informacyjnych 16h
7. Zapewnienie bezpieczeństwa osobowego i fizycznego informacji 8h
8. Audyt systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodny z normą ISO/IEC 27001 24h
9. Audyt bezpieczeństwa infrastruktury informatycznej 16h
10. Audyt legalności oprogramowania 8h
11. Audyt planów ciągłości działania organizacji (planów awaryjnych) 8h
12. Narzędzia informatyki śledczej w obszarze cyberbezpieczeństwa 24h

Egzaminy:
1. Standardy wykonywania audytu bezpieczeństwa systemów informacyjnych
2. Prawne aspekty bezpieczeństwa informacji
3. Zarządzanie i obsługa incydentów bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa
4. Audyt systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodny z normą ISO/IEC 27001
5. Narzędzia informatyki śledczej w obszarze cyberbezpieczeństwa

Studia kończą się zdaniem pisemnego egzaminu końcowego z wynikiem pozytywnym.

Niewątpliwym atutem ukończenia studiów podyplomowych jest  możliwość uzyskania – oprócz świadectwa ukończenia studiów podyplomowych renomowanej uczelni - dodatkowych kwalifikacji.

Po ukończeniu studiów z wynikiem pozytywnym absolwenci otrzymują:

  1. Świadectwo ukończenia Studiów Podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu,
  2. Certyfikat Audytora Wewnętrznego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji według normy PN-EN ISO/IEC 27001 (akredytacja PCA),
  3. Certyfikat Audytora Systemów Informacyjnych II Stopnia PIKW,
  4. Prawo wpisu na Krajową Listę Audytorów, Kontrolerów i Specjalizacji Powiązanych, prowadzoną przez PIKW https://www.krajowalista.pl/,
  5. Bezterminowe wsparcie merytoryczne ze strony Rady Programowej PIKW w zakresie czynności wykonywanych na stanowisku pracy związanym z uzyskaną specjalizacją / patrz § 9 Regulaminu KLPAiKW https://www.krajowalista.pl/regulamin,art_141.html,
  6. Możliwość przystąpienia do egzaminu na Audytora Wiodącego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji według normy PN-EN ISO/IEC 27001 (akredytacja PCA). Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Cyfryzacji z dnia 12 października 2018 r. w sprawie wykazu certyfikatów uprawniających do przeprowadzenia audytu, certyfikat wydany przez akredytowaną w tym zakresie jednostkę certyfikującą osoby, dla audytora wiodącego systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji wg normy PN-EN ISO/IEC 27001 uprawnia do przeprowadzania audytu w rozumieniu art. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa,
  7. 168 punktów CPE w ramach procesów certyfikacji prowadzonych przez ISACA Warszawa.

Możliwość przystąpienia do egzaminu na Audytora Wiodącego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji według normy PN-EN ISO/IEC 27001 (akredytacja PCA). Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Cyfryzacji z dnia 12 października 2018 r. w sprawie wykazu certyfikatów uprawniających do przeprowadzenia audytu, certyfikat wydany przez akredytowaną w tym zakresie jednostkę certyfikującą osoby, dla audytora wiodącego systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji wg normy PN-EN ISO/IEC 27001 uprawnia do przeprowadzania audytu w rozumieniu art. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

Szczegółowe informacje w powyższym zakresie, w tym również merytorycznym, udzielają:

Alicja Hoc-Rolińska, mobile: +48 533 350 533, e-mail: a.hoc-rolińska@pikw.pl
Ireneusz Jabłoński, Dyrektor Operacyjny, Członek Zarządu PIKW
office: +48 22 654 10 44, mobile: +48 695 761 711, e-mail: i.jablonski@pikw.pl

 

 

KIEROWNICTWO I OBSŁUGA ORGANIZACYJNA

Kierownik studiów:

dr Joanna Przybylska
mail: joanna.przybylska@ue.poznan.pl


Obsługa administracyjna:

Biuro Studiów Podyplomowych
Centrum Edukacji Menedżerskiej UEP
Budynek D, III piętro, pok. 3.4
Poznań, ul. Towarowa 55 (przy Akademii Muzycznej)
tel.: 61 856 90 88
mail: bsp@ue.poznan.pl

  Godziny otwarcia Biura Studiów Podyplomowych możesz sprawdzić tutaj.

REKRUTACJA 

 Zasady postępowania rekrutacyjnego

O przyjęcie na studia podyplomowe mogą ubiegać się osoby posiadające wykształcenie wyższe co najmniej na poziomie studiów pierwszego stopnia (tytuł licencjata lub równorzędny). Przy zgłoszeniach na studia podyplomowe należy w pierwszej kolejności założyć konto w systemie rekrutacyjnym, a następnie zapisać się w tym systemie na wybrany przez siebie kierunek studiów. 

Zapisy online na dane studia podyplomowe będą dostępne do dnia 11 listopada 2024 roku, o ile przed tą datą nie zostanie wyczerpany limit miejsc (z chwilą wyczerpania się limitu miejsc, zapisy na dany kierunek studiów zostaną zamknięte).

Po dokonaniu zgłoszenia w systemie rekrutacyjnym, wniosek o przyjęcie na studia, kwestionariusz osobowy oraz oświadczenie należy wydrukować (do pobrania w zakładce „dokumenty i dalsze kroki”), podpisać niebieskim długopisem i wraz z dyplomem ukończenia studiów wyższych, złożyć osobiście lub listownie w Biurze Studiów Podyplomowych – Centrum Edukacji Menedżerskiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14 listopada br.  Osobom przyjętym na studia podyplomowe na podstawie kompletnej dokumentacji, zostaną wydane decyzje o przyjęciu na studia, a Biuro Studiów Podyplomowych przygotuje umowę o odpłatności za studia podyplomowe.

Dokumenty aplikacyjne:
– wniosek o przyjęcie na studia podyplomowe,
– kwestionariusz osobowy,
– oświadczenie o zapoznaniu się z Regulaminem Studiów Podyplomowych,
– oryginał lub odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych pierwszego lub drugiego stopnia (w przypadku osobistego składania dokumentów dyplom lub odpis dyplomu można przedstawić do skopiowania przez pracownika Biura Studiów Podyplomowych UEP; nie można natomiast przesyłać samodzielnie wykonanych kopii, gdyż kopie te wymagają potwierdzenia zgodności z oryginałem przez upoważnionego pracownika Biura),
– kserokopia aktu małżeństwa – jedynie w przypadku osób, które wskutek wstąpienia w związek małżeński posiadają nazwisko odmienne od nazwiska wskazanego w dyplomie ukończenia studiów wyższych.

Dokumenty należy dostarczyć w białej teczce podpisanej imieniem i nazwiskiem oraz nazwą studiów podyplomowych.

Miejsce składania dokumentów:

Osobiście:

Biuro Studiów Podyplomowych
Centrum Edukacji Menedżerskiej UEP
bud. D (przy Akademii Muzycznej)

ul. Towarowa 55 , III piętro , p. 3.4

Godziny otwarcia Biura Studiów Podyplomowych możesz sprawdzić tutaj.


Listownie:

Biuro Studiów Podyplomowych
Centrum Edukacji Menedżerskiej
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Al. Niepodległości 10
61-875 Poznań

z dopiskiem Audyt bezpieczeństwa systemów informacyjnych

 


TERMINY 

Termin zakończenia rekrutacji 06.10.2024r. 

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE

Zajęcia dydaktyczne odbywać się będą w soboty i niedziele, raz lub 2 razy w miesiącu. Zajęcia w całości zostaną przeprowadzone online - za pomocą metod i technik kształcenia na odległość (w formie wideokonferencji z interakcją synchroniczną).

 

OPŁATY

Koszt uczestnictwa 6.300 zł

Opłata za studia: 6.300 zł *

*Dla osób, które w chwili rozpoczęcia studiów podyplomowych są jednocześnie studentami studiów drugiego stopnia w UEP i nie korzystają z przesunięcia terminu złożenia pracy dyplomowej, przewidzianego Regulaminem studiów w UEP, opłata wynosi 5040 zł.

Zasady wnoszenia opłat za studia podyplomowe:

Opłatę za studia podyplomowe wnosi się przelewem na rachunek bankowy, który jest indywidualnie nadawany słuchaczowi po zakończeniu rekrutacji na studia podyplomowe. Opłatę można wnieść jednorazowo bądź w systemie ratalnym, w następujących terminach i kwotach:

1)   w przypadku płatności jednorazowej w wysokości 6.300  zł (lub 5.040 zł w przypadku ww. studentów studiów II stopnia w UEP):

opłatę należy wnieść w terminie do dnia 15 października 2024 r.

 2) w przypadku płatności w dwóch równych ratach po 3.150 zł (lub 2.520 zł w przypadku ww. studentów studiów II stopnia w UEP):
- I rata płatna do dnia 15 października 2024 r.

- II rata płatna do dnia 15 lutego 2025 r. 

 3) w przypadku płatności w czterech równych ratach po 1.575 zł (lub 1.260 zł w przypadku ww. studentów studiów II stopnia w UEP): 

- I rata płatna do dnia 15 października 2024 r.

- II rata płatna do dnia 15 grudnia2024 r.

- III rata płatna do dnia 15 lutego 2025 r.

- IV rata płatna do dnia 15 kwietnia  2025 r.

Uwaga!

Wysokość opłaty za studia podyplomowe kontynuowane po reaktywacji ustala rektor. W przypadku wystąpienia różnic programowych student zobowiązany jest do uzupełnienia odpowiednich zaliczeń i uiszczenia dodatkowej opłaty.

 

INNE KIERUNKI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH

Z pełną ofertą studiów podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu możesz zapoznać się tutaj.

IRK (ue.poznan.pl)