Studia stacjonarne drugiego stopnia w języku angielskim

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Master in International Business

Szczegóły
Kod S2-MIB
Jednostka organizacyjna Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Kierunek studiów Master in International Business
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia studia drugiego stopnia
Profil studiów profil ogólnoakademicki
Języki wykładowe angielski
Limit miejsc 30
Czas trwania 4 semestry
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
  Zadaj pytanie
Tura 1 (05.04.2024 00:00 – 29.07.2024 23:59)

The all-nomenclature Master in International Business degree programme draws on best practices and experiences in education, i.e. succession of curricular content, intensification of the accumulation of knowledge and skills, sequencing of subjects, workshop-based, practical nature of learning activities, use of teamworking and team competition, learning-by-experiencing, learning-by-doing or problem-based learning.
MIB graduates acquire comprehensive, up-to-date knowledge and, in particular, develop to a professional degree professional skills in all areas that are essential for the management of an organisation operating in highly unpredictable and competitive markets, including the international market. They will be useful for those who not only want to act as specialists and, in the future, as middle and senior managers, but also graduates aiming to develop their own business.


Rekrutacja na studia stacjonarne drugiego stopnia prowadzone w języku angielskim

 

KIERUNEK:

Informacje podstawowe:

  • studia w zakresie: gospodarki międzynarodowej
  • nazwa kierunku: Master in International Business
  • studia: stacjonarne drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim
  • dyscyplina wiodąca: nauki o zarządzaniu i jakości

Szczegółowe informacje o kierunku i programie studiów.

 

ZASADY KWALIFIKACJI:

Studia stacjonarne drugiego stopnia na kierunku Master in International Business trwają cztery semestry.

O przyjęcie na ten kierunek studiów mogą ubiegać się absolwenci publicznych i niepublicznych szkół wyższych, którzy legitymują się dyplomem ukończenia studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych.

 Od kandydatów kwalifikujących się do przyjęcia na studia drugiego stopnia w języku angielskim  wymagane następujące dokumenty:

  1. podanie (według ustalonego formularza),
  2. odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych do wglądu na czas postępowania rekrutacyjnego; na podstawie tego dokumentu Uczelnia sporządzi jego poświadczoną kopię, a odpis zostanie zwrócony; kandydaci, którzy ukończyli studia wyższe za granicą zobowiązani są do złożenia zalegalizowanego albo opatrzonego apostille oryginału dyplomu,
  3. zaświadczenie o średniej ocen ze studiów będących podstawą do ubiegana się o przyjęcie na studia drugiego stopnia prowadzone w języku angielskim na UEP,
  4. ankieta osobowa ze zdjęciem kandydata,
  5. dokument potwierdzający zmianę nazwiska (dotyczy osób mających dyplom wystawiony na nazwisko inne niż obecne),
  6. tłumaczenie dyplomu na język angielski przez tłumacza przysięgłego (dotyczy kandydatów, którzy posiadają dyplom wystawiony w innym języku niż język polski lub angielski),
  7. dowód uiszczenia opłaty za przeprowadzenie rekrutacji (opłata rekrutacyjna),
  8. dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego na wymaganym poziomie:
    • certyfikat IELTS uzyskany nie wcześniej niż w 202roku z wynikiem ogólnym minimum 7.0 lub
    • certyfikat TOEFL ibt uzyskany nie wcześniej niż w 202roku z wynikiem minimum 95 pkt lub
    • certyfikat TOEIC uzyskany nie wcześniej niż w 202roku z wynikiem minimum 800 pkt lub
    • inny dokument zaakceptowany przez Dział Współpracy z Zagranicą po weryfikacji.
    Osobami zwolnionymi z przedstawienia certyfikatu są rodzimi użytkownicy języka angielskiego (native speakers).
  9. kserokopię polisy ubezpieczenia zdrowotnego lub Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego na dany rok akademicki, lub potwierdzenie przystąpienia do powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (t. j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1285, z późn. zm.) lub potwierdzenie pokrycia przez ubezpieczyciela kosztów leczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
  10. zaświadczenie o pochodzeniu polskim (dotyczy cudzoziemców, którzy w zgłoszeniu elektronicznym zaznaczyli, że mają pochodzenie polskie),
  11. potwierdzoną kserokopię dokumentu uprawniającego do nieodpłatnego kształcenia na studiach w języku angielskim  składają cudzoziemcy, o których mowa w art. 324 ust. 1 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Etapy rekrutacji:

  • W pierwszym etapie rekrutacji kandydaci składają zgłoszenia online. W formularzu wpisywane są dane osobowe oraz dane rekrutacyjne.  Elektroniczne zgłoszenie jest obowiązkowym elementem postępowania rekrutacyjnego. W pierwszym etapie rekrutacji kandydaci uiszczają również opłatę rekrutacyjną.

Po upłynięciu terminu zgłoszeń Kierunkowe Komisje Rekrutacyjne ogłaszają listy rankingowe oraz limity punktów wyznaczające grupy kandydatów zakwalifikowanych do składania dokumentów. 

  • W drugim etapie rekrutacji kandydaci składają wymagane dokumenty. Jeżeli dokumentacja złożona przez kandydata jest kompletna, kandydat taki przyjmowany jest na studia.

 

TERMINY ELEKTRONICZNYCH ZGŁOSZEŃ:

Elektroniczna rekrutacja na studia stacjonarne drugiego stopnia prowadzone w języku angielskim rozpocznie się 5 kwietnia 2024 r.

Termin zgłoszeń elektronicznych - do 29 lipca 2024 r.

Termin uiszczania opłaty rekrutacyjnej - do 29 lipca 2024 r.

Ogłoszenie list rankingowych - 5 sierpnia 2024 r.

Termin przyjmowania dokumentów od kwalifikujących się na studia - do 14 sierpnia 2024 r.

Wyniki - 22 sierpnia 2024 r.  (późnym popołudniem)

 

OPŁATY:

Warunkiem dopuszczenia do postępowania rekrutacyjnego na danym kierunku studiów jest wniesienie przez kandydata opłaty za przeprowadzenie rekrutacji na studia. Zgłoszenia na poszczególne kierunki studiów rozpatrywane są odrębnie, w związku z tym kandydaci, którzy chcą ubiegać się o przyjęcie na więcej niż jeden kierunek studiów, powinni do każdego swojego zgłoszenia uiścić odrębną opłatę rekrutacyjną. 

Zgłoszenia bez opłaty rekrutacyjnej nie są rozpatrywane.

Opłata rekrutacyjna za jedno zgłoszenie w 2024 r. wynosi 85 zł.

UWAGA! Uczelnia nie zwraca opłaty za przeprowadzenie rekrutacji na studia.

Czesne za kształcenie na studiach drugiego stopnia prowadzonych w języku angielskim (rok I - II) to 6450 PLN za każdy semestr nauki.

Dane do przelewu znajdują się w zakładce "Płatności".

 

PRZEPISY SZCZEGÓŁOWE:

Warunki i tryb rekrutacji na 1 rok studiów stacjonarnych drugiego stopnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w roku akademickim 2024/2025 określone są w uchwale nr 43 (2022/2023) z dnia 30 czerwca 2023 r.