Full-time first-cycle studies in Polish

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

Logistics

Details
Code S1-L
Organizational unit Poznan University of Economics and Business
Field of studies Logistyka
Form of studies full-time
Level of education first-cycle programme
Educational profile general academic
Language(s) of instruction Polish
Minimum number of students 30
Admission limit 90
Duration 6 semestrów
Required document
  • Polish Matura or equivalent document of final high school examination
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (20.05.2024 00:00 – 18.07.2024 23:59)

KIERUNEK:

Informacje podstawowe:

  • studia w zakresie: gospodarki międzynarodowej
  • nazwa kierunku: logistyka
  • studia: stacjonarne pierwszego stopnia o profilu ogólnoakademickim
  • dyscyplina wiodąca: nauki o zarządzaniu i jakości

Informacje o kierunku i programie studiów.

  

ZASADY KWALIFIKACJI:

Studia stacjonarne pierwszego stopnia na kierunku logistyka trwają sześć semestrów.

Przyjęcia na studia stacjonarne pierwszego stopnia prowadzone są na kierunek studiów. Wybór kierunku studiów dokonany podczas rekrutacji jest wiążący.
 
Kwalifikacja prowadzona jest na podstawie wyników uzyskanych z trzech przedmiotów kwalifikacyjnych:
    1. geografia albo historia, albo informatyka (Computer Science albo Information Technology In a Global Society - w przypadku matury IB i EB) - do wyboru przez kandydata. Absolwent technikum posiadający tytuł technika uwzględniany w rekrutacji na dany kierunek studiów (zgodnie z wykazem) może w miejsce przedmiotu kwalifikacyjnego do wyboru mieć policzone wyniki z egzaminu zawodowego. Aby wyniki egzaminu zawodowego/potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technika mogły zostać uwzględnione, w zakładce "Wykształcenie" w części dotyczącej wykształcenia średniego należy dodać odpowiedni dokument,
    2. matematyka,
    3. język obcy nowożytny (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski - do wyboru jeden).
 
Dla kandydatów, którzy:
  • zdawali egzamin maturalny (dokument rekrutacyjny "egzamin maturalny", egzamin zdawany powszechnie w Polsce od 2005 r. do teraz) - w postępowaniu rekrutacyjnym uwzględniane są punkty procentowe z części pisemnej (zewnętrznej) egzaminu maturalnego z wybranych przedmiotów wpisane na świadectwie dojrzałości,
  • zdawali egzamin w systemie International Baccalaureate (dokument rekrutacyjny "matura międzynarodowa") - w postępowaniu rekrutacyjnym uwzględniane są wyniki uzyskane na egzaminie IB z wybranych przedmiotów, wpisane na tymczasowym świadectwie matury IB i powtórzone na dyplomie IB,
  • ukończyli szkołę średnią za granicą (dokument rekrutacyjny "matura zagraniczna", nie dotyczy kandydatów z Białorusi i Ukrainy) - w postępowaniu rekrutacyjnym uwzględniane są wyniki z przedmiotów kwalifikacyjnych do UEP wpisane na dokumencie będącym podstawą przyjęcia na studia (dyplom/świadectwo ukończenia szkoły średniej za granicą, uprawniający/e do przyjęcia na studia w kraju jego wydania),
  • zdawali egzamin dojrzałości (dokument rekrutacyjny "egzamin dojrzałości"/"egzamin dojrzałości z elementami egzaminu maturalnego", egzamin zdawany powszechnie w Polsce do 2004 r. a w niektórych typach szkół do 2005 r.) - w postępowaniu rekrutacyjnym uwzględniane są wyniki uzyskane na egzaminie dojrzałości z wybranych przedmiotów, wpisane na świadectwie dojrzałości; kandydaci, którzy poprawiali któryś z przedmiotów albo zdawali dodatkowy przedmiot w systemie egzaminu maturalnego mogą zadeklarować w formularzu wynik tego egzaminu
  • posiadają dyplom zawodowy albo dyplom potwierdzającym kwalifikacje zawodowe na poziomie technika - w postępowaniu rekrutacyjnym może być uwzględniona, w miejsce punktów z przedmiotu kwalifikacyjnego do wyboru wskazanego dla danego kierunku studiów, średnia arytmetyczna z wyników egzaminu zawodowego/egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technika wskazanych na tym dyplomie (do formularza należy wpisać wszystkie wyniki wpisane na dyplomie, zarówno z części pisemnej jak i praktycznej). 
     
UWAGA! 
Kandydaci z Białorusi i Ukrainy jako podstawę rekrutacji wybierają odpowiednio dokument: Białoruskie świadectwo ukończenia szkoły albo Ukraińskie świadectwo ukończenia szkoły. Kandydaci z Białorusi, którzy zdawali egzaminy CT/CE i mają ważne certyfikaty, oraz kandydaci z Ukrainy, którzy zdawali egzaminy ZNO/MNT, mogą w rekrutacji na studia pierwszego stopnia mieć uwzględnione wyniki tych egzaminów. W tym celu w zakładce "Wykształcenie", w części dotyczącej wykształcenia średniego, należy dodać odpowiedni dokument, poza dokumentem będącym podstawą rekrutacji.
 
Uwaga!
Laureaci/finaliści wybranych olimpiad stopnia centralnego i konkursów ogólnopolskich, mogą skorzystać z dodatkowych uprawnień podczas rekrutacji na studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, w roku uzyskania świadectwa dojrzałości:
 
Rekrutacja na studia przebiega dwuetapowo.
  • Pierwszy etap rekrutacji polega na złożeniu przez kandydata zgłoszenia drogą elektroniczną. Na stronie internetowej UEP zamieszczane są formularze zgłoszeniowe, kandydaci dokonują zgłoszenia on-line. W formularzu zgłoszeniowym kandydaci wpisują dane osobowe oraz dane rekrutacyjne.
W części formularza dotyczącej danych rekrutacyjnych kandydaci wybierają przedmioty kwalifikacyjne i wpisują punkty z otrzymanego świadectwa dojrzałości/dyplomu IB/dokumentu zagranicznego.
Kandydaci, którzy składają zgłoszenie elektroniczne przed otrzymaniem świadectwa dojrzałości uzupełniają wybrane przedmioty kwalifikacyjne. Uzyskane wyniki należy uzupełnić po otrzymaniu dokumentu, najpóźniej do ostatniego dnia składania zgłoszeń elektronicznych.
Na tym etapie rekrutacji kandydaci uiszczają również opłatę rekrutacyjną. Wniesienie opłaty jest warunkiem dopuszczenia danego zgłoszenia do postępowania rekrutacyjnego. W pierwszym etapie rekrutacji kandydaci nie składają żadnych dokumentów w formie papierowej.
Po obliczeniu punktów rankingowych kandydatów, na każdym z kierunków sporządzane są listy rankingowe oraz wyznaczane są limity punktów, wyznaczające grupy kandydatów zakwalifikowanych do następnego etapu rekrutacji.
 
  • Drugi etap rekrutacji polega na złożeniu dokumentów przez kandydatów, którzy w ramach listy rankingowej uzyskali liczbę punktów równą wyznaczonemu limitowi bądź wyższą. 
UWAGA! 
Dokumenty są przyjmowane wyłącznie od kandydatów z list rankingowych, zakwalifikowanych do drugiego etapu rekrutacji na podstawie zgłoszenia elektronicznego.
Kandydaci, którzy uzyskali liczbę punktów wystarczającą do przyjęcia na studia oraz złożyli wymagany komplet dokumentów są przyjmowani na studia.
 
Kandydaci, którzy ukończyli szkołę średnią za granicą za granicą.
Kandydaci, którzy ukończyli szkołę średnią za granicą, składają w rekrutacji świadectwo ukończenia szkoły średniej za granicą/świadectwo dojrzałości opatrzone apostille wraz z tłumaczeniem na język polski przez tłumacza przysięgłego. Jeżeli w dokumencie brak jest klauzuli, że dokument uprawnia do podjęcia dowolnych studiów wyższych w kraju wydania, należy albo złożyć dodatkowy dokument potwierdzający ten fakt, albo przeprowadzić nostryfikację dokumentu w Kuratorium Oświaty.
 

 

TERMINY ELEKTRONICZNYCH ZGŁOSZEŃ:

Elektroniczna rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia prowadzone w języku polskim rozpocznie się pod koniec maja 2024 r. 

Terminy zgłoszeń elektronicznych - do 18 lipca 2024 r.

Termin uiszczania opłaty rekrutacyjnej (data wpływu na wyznaczony rachunek bankowy UEP) -  do 18 lipca 2024 r.

Ogłoszenie list rankingowych - 25 lipca 2024 r. (późnym popołudniem).

Termin przyjmowania dokumentów od kwalifikujących się do przyjęcia na studia - do 5 sierpnia 2024 r.

Termin przyjmowania dokumentów od kwalifikujących się do przyjęcia na studia w razie obniżenia limitów punktów rankingowych - do 12 sierpnia 2024 r. (w przypadku kolejnych obniżek limitu punktów rankingowych termin przyjmowania dokumentów może zostać przedłużony).

Wyniki - 22 sierpnia 2024 r.  (późnym popołudniem).

   

OPŁATY:

Warunkiem dopuszczenia do postępowania rekrutacyjnego na danym kierunku studiów jest wniesienie przez kandydata opłaty za przeprowadzenie rekrutacji na studia. Zgłoszenia na poszczególne kierunki studiów rozpatrywane są odrębnie, w związku z tym kandydaci, którzy chcą ubiegać się o przyjęcie na więcej niż jeden kierunek studiów, powinni do każdego swojego zgłoszenia uiścić odrębną opłatę rekrutacyjną. Zgłoszenia bez opłaty rekrutacyjnej nie są rozpatrywane.

Opłata rekrutacyjna za jedno zgłoszenie w 2024 r. wynosi 85 zł.

Termin uiszczenia opłaty rekrutacyjnej to termin, w którym opłata powinna wpłynąć na wyznaczony rachunek bankowy.

UWAGA! Uczelnia nie zwraca opłaty za przeprowadzenie rekrutacji na studia.

Dane do przelewów zagranicznych:

bank - PKO BP SA

SWIFT code - BPKOPLPW

IBAN - PL i dalej numer rachunku bankowego widocznego w zakładce "Płatności"

 

Informacje w sprawie wysokości opłat dla osób rozpoczynających studia w roku akademickim 2024/2025: 

opłaty administracyjne, w tym za legitymację studencką, 

opłaty za studia, w tym czesne dla cudzoziemców. 

Cudzoziemcy uprawnieni do nieodpłatnego kształcenia

   

KOMUNIKATY KIERUNKOWYCH KOMISJI REKRUTACYJNYCH:

 

Zakończenie rekrutacji i przeniesienie danych do systemu USOSweb

   

INFORMACJE DODATKOWE:

Informacja o limitach punktów rankingowych z lat ubiegłych

Domy studenckie (akademiki)

Informacja o sprawach socjalnych i stypendialnych

Informacja o programie Erasmus +

Regulaminy

Biuro Obsługi Studenta

 

Instrukcja zakładania konta w systemie IRK i składania zgłoszeń na studia:

 Instrukcja dostępna jest tutaj

 

PRZEPISY SZCZEGÓŁOWE:

Warunki i tryb rekrutacji na I rok studiów stacjonarnych pierwszego stopnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w roku akademickim 2024/2025 określone są w Uchwale nr 42 (2022/2023) Senatu UEP z dnia 30 czerwca 2023 r.

Uchwała nr 42 (2022/2023) Senatu UEP

Załącznik nr 1 do Uchwały nr 42 (2022/2023)

Załącznik nr 2 do Uchwały nr 42 (2022/2023)